Yasmin has logged 322 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jack Whitehall: Christmas with my Father

Jack Whitehall: Christmas with my Father

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
What Women Want

What Women Want

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Man Up

Man Up

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
GUO4

GUO4

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
Edit this entry  
24
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Five Times Two

Five Times Two

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crystal Fairy & the Magical Cactus

Crystal Fairy & the Magical Cactus

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry