Yasmin has logged 26 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
07
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★
Read the review Edit this entry