• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Pirates

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

    ★★★

  • Melting Snow

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Arctic Summer

    ★★★★½

  • Homeroom

    ★★★½

  • Waikiki

    ★★★★½

  • Mercury Afrograde

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • êmîcêtôcêt: Many Bloodlines

    ★★★

  • The Price of Cheap Rent

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Uprooted: The Journey of Jazz Dance

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Between Shadow and Soul

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Eyimofe (This Is My Desire)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • 1BR

    ★★½

  • Streets of Fury

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Roll Red Roll

    ★★★½

  • ¡Las Sandinistas!

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • Voyeur

    ★★½

  • SPF-18

  • The Ritual

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★½