• Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Holidate

    ½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Work It

    ★★½

  • The High Note

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Straight Up

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Papicha

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Plus One

    ★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★½

  • End of the Century

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • The Souvenir

    ★★