Sort by

Yasmine has logged 50 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Edit this entry  
04
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Modern Life Is Rubbish

Modern Life Is Rubbish

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Transit

Transit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
End of the Century

End of the Century

2019
×
Edit this entry  
19
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Work It

Work It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The High Note

The High Note

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monos

Monos

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
anohana: The Flower We Saw That Day - The Movie

anohana: The Flower We Saw That Day - The Movie

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry