• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Benedetta

    ½

  • Deadly Illusions

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • 365 Days

  • Cats

  • Saint Maud

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Bisexual

    ★★★★★

  • Hotel Mumbai

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • Greta

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Whispering Pines 10

    ★★★★★

  • Ibiza

    ★★★★

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Say Her Name: The Life and Death of Sandra Bland

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Piercing

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★★

  • What Keeps You Alive

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • It

    ★★

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Queerama

    ★★★★

  • Good Time

    ★★½