yasmin has logged 26 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cucuy: The Boogeyman

Cucuy: The Boogeyman

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Greta

Greta

2018
×
★½
Edit this entry  
20
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Sunday

Sunday

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Creation

The Creation

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bobby Yeah

Bobby Yeah

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Separation

The Separation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zootopia

Zootopia

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry