Yasuo has logged 97 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sully

Sully

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★½
Edit this entry  
28
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Baby It's You

Baby It's You

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★½
Edit this entry  
24
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Savages

The Savages

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Keanu

Keanu

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
One False Move

One False Move

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mojave

Mojave

2015
×
Read prior review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chris D'Elia: White Male. Black Comic.

Chris D'Elia: White Male. Black Comic.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chris D'Elia: Incorrigible

Chris D'Elia: Incorrigible

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry