Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Tetris

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Night of the Coconut

    ★★★★★

  • Doctor Who Am I

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Soul

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Bullyparade: The Movie

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Score: A Film Music Documentary

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Doctor Who: The Day of the Doctor

    ★★★★★

  • Frozen

    ★½

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • Monsters University

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Hitchcock

    ★★★★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★½

  • Men in Black 3

    ★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Thor

    ★★★

  • Attack the Block

    ★★★★

  • The King's Speech

    ★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★★

  • Up

    ★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★½

  • The Eye

    ★★½