Sort by

yav has logged 32 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fits and Starts

Fits and Starts

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Signature Move

Signature Move

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gender Troubles: The Butches

Gender Troubles: The Butches

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Violet & Daisy

Violet & Daisy

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Night Will Fall

Night Will Fall

2014
×
Edit this entry  
12
Miss Hokusai

Miss Hokusai

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The most important thing in life is not being dead

The most important thing in life is not being dead

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Young Adult

Young Adult

2011
×
★½
Edit this entry  
05
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night in the Wild Garden

Night in the Wild Garden

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry