Sort by

Yaya has logged 22 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gold Diggers

Gold Diggers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★½
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Highlander

Highlander

1986
×
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
10
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry