Sort by
  • John Mulaney: Baby J

  • Ghosted

    ★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • The Sound of 007

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • Trainwreck: Woodstock '99

  • Prey

    ★★★

  • Light & Magic

  • Nope

    ★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • George Carlin's American Dream

  • Jackass 4.5

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Jackass Forever

  • Lucy and Desi

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • The Book of Boba Fett

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Old Henry

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Rescue

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • Val