Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
After the Thin Man

After the Thin Man

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hackers

Hackers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night Nurse

Night Nurse

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★½
Edit this entry  
24
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The General

The General

1926
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
RoboDoc: The Creation of RoboCop

RoboDoc: The Creation of RoboCop

2023
×
Edit this entry  
17
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
13
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★½
Edit this entry  
12
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chameleon Street

Chameleon Street

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Summertime

Summertime

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★★
Edit this entry  
18
Continental Divide

Continental Divide

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Clock

The Clock

1945
×
★★★
Edit this entry  
09
Dreams

Dreams

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uncommon Valor

Uncommon Valor

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fair Game

Fair Game

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Clear History

Clear History

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dodsworth

Dodsworth

1936
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Men Don't Wear Plaid

Dead Men Don't Wear Plaid

1982
×
★★★
Edit this entry  
19
All of Me

All of Me

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★
Edit this entry  
09
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry