yazz! *・゚✧ has logged 18 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Pretty One

The Pretty One

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
Edit this entry  
09
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Edit this entry