Sort by

yazz! *・゚✧ has logged 330 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Idris Elba Meets Paul McCartney

Idris Elba Meets Paul McCartney

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Off the Pig (Newsreel #19)

Off the Pig (Newsreel #19)

1968
×
★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
10 Things We Should Do Before We Break Up

10 Things We Should Do Before We Break Up

2020
×
Edit this entry  
21
Everything Must Fall

Everything Must Fall

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Driveways

Driveways

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Yard Work Is Hard Work

Yard Work Is Hard Work

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Girls Get High

Good Girls Get High

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Edit this entry  
17
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Always a Bridesmaid

Always a Bridesmaid

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry