Sort by

yazz! *・゚✧ has logged 32 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Not Another Happy Ending

Not Another Happy Ending

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Band Called Death

A Band Called Death

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
808

808

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phineas and Ferb: Last Day of Summer

Phineas and Ferb: Last Day of Summer

2015
×
★½
Edit this entry  
08
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friday

Friday

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Romantic Comedy

Romantic Comedy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Funny Ha Ha

Funny Ha Ha

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry