RSS feed for yazz! *・゚✧

yazz! *・゚✧ has watched 51 documentary films.

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Becoming

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Quincy

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

  • I Needed Color

    ★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★½

  • Team Thor: Part 2

  • Casting JonBenet

    ★★★

  • David Bowie: The Last Five Years

    ★★★

  • Planet Earth II

    ★★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★★

  • Chasing Trane

    ★★★

  • Team Thor

  • Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

  • Cameraperson

  • All These Sleepless Nights

    ★★★

  • O.J.: Made in America

    ★★★½

  • Amy

    ★★★

  • Wrestling Isn't Wrestling

    ★★½

  • What Happened, Miss Simone?

    ★★★

  • Lennon or McCartney

    ★½

  • Her: Love in the Modern Age

    ★★★★

  • One Direction: This Is Us

  • David Bowie: Five Years

    ★★★★

  • Frozen Planet

  • Glee: The Concert Movie

  • The Black Power Mixtape 1967-1975

    ★★★★

  • Josef Fritzl: The Story of a Monster

    ★★

  • The Dark Side Of Chocolate

    ★★★

  • Captive for 18 Years: The Jaycee Lee Story

    ★★★

  • A Young Couple

    ★★★★

  • 1959: The Year that Changed Jazz

    ★★★

  • Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

    ★★★★

  • Punk's Not Dead

    ★★★

  • Louis Theroux: The Most Hated Family in America

  • Planet Earth

  • March of the Penguins

    ★★

  • Stop Making Sense

    ★★★★½