RSS feed for yazz! *・゚✧

yazz! *・゚✧ has watched 21 war films.

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The King

    ★★

  • Where Hands Touch

    ½

  • Cold War

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★½

  • Testament of Youth

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • 300: Rise of an Empire

  • How I Live Now

    ★★

  • The Wind Rises

    ★★★½

  • Red Dawn

    ★★½

  • Dear John

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★½

  • 300

  • Black Hawk Down

  • Saving Private Ryan

    ★★★

  • Grave of the Fireflies

    ★★★½

  • The General

    ★★★