Sort by

Dan has logged 40 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Neighbor

The Neighbor

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
The Willies

The Willies

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Funhouse Massacre

The Funhouse Massacre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nest

The Nest

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Man vs. Snake

Man vs. Snake

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Queen Mimi

Queen Mimi

2016
×
Edit this entry  
13
The Divide

The Divide

2015
×
Edit this entry  
13
Mascots

Mascots

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Retribution

Retribution

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Asphyx

The Asphyx

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witness

The Witness

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Think Big

Think Big

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Emelie

Emelie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Stupids

The Stupids

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry