Sort by

Dan has logged 392 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Stranger Among Us

A Stranger Among Us

1992
×
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Reunited at Christmas

Reunited at Christmas

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Dance

Last Dance

1996
×
Read the review Edit this entry  
16
Mrs. Claus

Mrs. Claus

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
An Innocent Man

An Innocent Man

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Snowman

The Snowman

1982
×
Read the review Edit this entry  
09
Trancers

Trancers

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Martian

The Christmas Martian

1971
×
Read the review Edit this entry  
09
George and the Christmas Star

George and the Christmas Star

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Troop Beverly Hills

Troop Beverly Hills

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghost Warrior

Ghost Warrior

1984
×
Read the review Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stepfather II

Stepfather II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skeleton Man

Skeleton Man

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
The Manitou

The Manitou

1978
×
Read the review Edit this entry  
25
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa's Summer House

Santa's Summer House

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Basquiat

Basquiat

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
Read the review Edit this entry  
22
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
Read the review Edit this entry  
22
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
Read the review Edit this entry  
22
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry