Sort by

Dan has logged 26 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Ghost and the Darkness

The Ghost and the Darkness

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hired to Kill

Hired to Kill

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mind Ripper

Mind Ripper

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Superstar

Superstar

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Package

The Package

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
It's Pat

It's Pat

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ladies Man

The Ladies Man

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Motorama

Motorama

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Forsaken

The Forsaken

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Night Comes On

Night Comes On

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pin Cushion

Pin Cushion

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rage

Rage

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honeymoon in Vegas

Honeymoon in Vegas

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Obsession

Obsession

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Warriors of Virtue

Warriors of Virtue

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
½
Read the review Edit this entry