• Tenet

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Bombshell

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Escape Plan 2: Hades

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Us and Them

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • The Foreigner

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Mechanic: Resurrection

    ★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Me Before You

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Legend

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★½

  • Ted 2

    ★★★★

  • Terminator Genisys

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Tracers

    ½

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Fury

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Lucy

    ★★★½

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★