Sort by

yeakarina has logged 64 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Secret Headquarters

Secret Headquarters

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kuch Kuch Hota Hai

Kuch Kuch Hota Hai

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Minions

Minions

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncharted

Uncharted

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2022
×
★★
Read the review Edit this entry