• My Friend, Marcel

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Sock Six

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Cats & Dogs 3: Paws Unite

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Grand Isle

  • Pets United

    ½

  • Golden Hour

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Rebooted

    ★★★★

  • The Jesus Rolls

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Palm Swings

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Radioactive

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Vivarium

    ★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Notes from Melanie

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★½