Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Expendables

The Expendables

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Cherry Bomb: The Documentary

Cherry Bomb: The Documentary

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
17 Again

17 Again

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Norbit

Norbit

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry