Guy has logged 14 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder

Wonder

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry