Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Forest

The Forest

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ten Years

Ten Years

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry