• Scream

    ★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Long Toast

  • Bonkers

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Nomadland

    ★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Black Water: Abyss

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

  • Bath Tub

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate With Destiny

  • The Roads Not Taken

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Fantasy Island

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Military Wives

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Service

  • Midsommar

    ★★★★