keegan has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read prior review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
How High

How High

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
04
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry