keegan has logged 26 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Next Floor

Next Floor

2008
×
Edit this entry  
13
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paul

Paul

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Our Planet

Our Planet

2019
×
Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry