yeezus has logged 423 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
Edit this entry  
30
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Dig

The Dig

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Couch

Couch

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
15
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
08
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry