RSS feed for Ye Lin

Ye Lin has logged 76 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sword of the Stranger

Sword of the Stranger

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
07
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Our Times

Our Times

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry