Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Edit this entry  
19
Fast and Fierce: Death Race

Fast and Fierce: Death Race

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Centigrade

Centigrade

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Boomerang

Boomerang

1992
×
Edit this entry  
18
Bunny the Killer Thing

Bunny the Killer Thing

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Zombie Nightmare

Zombie Nightmare

1987
×
★★
Edit this entry  
08
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Musik, Musik - da wackelt die Penne

Musik, Musik - da wackelt die Penne

1970
×
★★
Edit this entry  
05
Slaughterhouse Rock

Slaughterhouse Rock

1988
×
★★
Edit this entry  
05
Police Academy 4: Citizens on Patrol

Police Academy 4: Citizens on Patrol

1987
×
★★½
Edit this entry  
03
Police Academy 3: Back in Training

Police Academy 3: Back in Training

1986
×
★★½
Edit this entry  
02
The Golden Child

The Golden Child

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★½
Edit this entry  
02
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
★★★
Edit this entry  
01
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Edit this entry  
25
Tach, Herr Dokter! – Der Heinz-Becker-Film

Tach, Herr Dokter! – Der Heinz-Becker-Film

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Stromberg - The Movie

Stromberg - The Movie

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Die Superbullen

Die Superbullen

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
A-X-L

A-X-L

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Edit this entry  
24
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Edit this entry  
23
Total Recall

Total Recall

2012
×
★½
Edit this entry  
17
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
House of the Rising Sun

House of the Rising Sun

2011
×
Edit this entry  
11
The Informer

The Informer

2019
×
★★
Edit this entry  
09
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Surrogates

Surrogates

2009
×
★★½
Edit this entry  
04
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
VFW

VFW

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Robert the Bruce

Robert the Bruce

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★½
Edit this entry  
19
Breaking Surface

Breaking Surface

2020
×
★★½
Edit this entry