• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Eternals

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • F9

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Polar

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Rampage

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • The Boss Baby

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★★