Sort by

‮ضب أصفر‬ has logged 30 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry