• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Crush

  • The Northman

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Turning Red

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hellbound

    ★★★½

  • Arsène Wenger: Invincible

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • No Time to Die

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

  • Scarborough

  • Moonlight Shadow

    ★★

  • The Falls

  • Happening

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • The Card Counter

    ★★★

  • Parallel Mothers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Pig

  • A Hero

  • Bergman Island

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

  • Ali & Ava

  • Compartment No. 6

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

  • Even Mice Belong in Heaven

    ★★★

  • Time

  • Cristiano Ronaldo: Impossible to Ignore

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Drover's Wife: The Legend of Molly Johnson

  • Nobody

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Petite Maman

  • Moxie

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Memory Box

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Hive

  • Together Together

  • Land

    ★★★

  • Passing

  • CODA

    ★★★½