Sort by

yemery has logged 24 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
#UNFIT: The Psychology of Donald Trump

#UNFIT: The Psychology of Donald Trump

2020
×
Edit this entry  
26
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
25
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
All About Nina

All About Nina

2018
×
Edit this entry  
19
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Up

Up

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Edit this entry  
11
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read the review Edit this entry  
09
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★
Edit this entry  
08
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
Edit this entry  
08
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Cars

Cars

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Summerland

Summerland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
Read prior review Edit this entry