• Prey

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Ms. Marvel

    ★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • The Life and Movies of Erşan Kuneri

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Moon Knight

  • Midnight at the Pera Palace

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

  • Uncharted

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • The Royal Game

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Loki

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Paper Lives

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Leyla Everlasting

  • Ethos

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • The Way Back

    ★★½

  • Persian Lessons

    ★★★★

  • Rise of Empires: Ottoman

  • Comidark Films 2: The Pawn

  • Comidark Films 2: Insane

  • Baba Parası

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Miracles Of Love

  • 1917

    ★★★★

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

    ★★½

  • You've Got Murder

  • Comidark Films: In Between

  • Comidark Films: The Getaway

  • Karakomik Filmler

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Platform

    ★½