• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

    ★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • No Exit

    ★½

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Moonfall

    ★★

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • Black Friday

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Most Dangerous Game

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Lamb

    ★★½