Sort by

Yess_Please has logged 270 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry