RSS feed for yettiwizard

yettiwizard has logged 15 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love

Love

2015
×
Edit this entry  
21
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Edit this entry  
17
Habit

Habit

1996
×
Read the review Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stuffed

Stuffed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Edit this entry