Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie: Princess Adventure

Barbie: Princess Adventure

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie: Dolphin Magic

Barbie: Dolphin Magic

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monster High: Boo York, Boo York

Monster High: Boo York, Boo York

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
stone plant

stone plant

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Monica and Friends: Lessons

Monica and Friends: Lessons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry