• Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Peninsula

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★★

  • Float

  • It Chapter Two

  • Hair Love

    ★★★★

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★½

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • Auntie Edna

  • Venom

    ★★★½

  • The Nun

  • The Quake

    ★★★★

  • Modest Heroes

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★