• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • As We Hold Hands

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Kimi

    ★★★½

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • Sing 2

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Notes

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • The First Wave

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The Windshield Wiper

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • On My Mind

    ★★★

  • Hit the Road

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Endorphin Port

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bestia

    ★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★