Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
As We Hold Hands

As We Hold Hands

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blank Check

Blank Check

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dress

The Dress

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
On My Mind

On My Mind

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bestia

Bestia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
When We Were Bullies

When We Were Bullies

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Audible

Audible

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Behind the Scenes With Jane Campion

Behind the Scenes With Jane Campion

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Possibilia

Possibilia

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Glory

Glory

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry