Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
In Time

In Time

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ivy

Ivy

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Stuck Apart

Stuck Apart

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★
Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Alone

Alone

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Vizontele

Vizontele

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Time of the Gypsies

Time of the Gypsies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Let's Sin

Let's Sin

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Bride

The Bride

1973
×
★★★
Edit this entry  
18
Magic Carpet Ride

Magic Carpet Ride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Lemonade

Lemonade

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Edit this entry  
26
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blind

Blind

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
Everything's Gonna Be Great

Everything's Gonna Be Great

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
02
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Destiny

Destiny

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Edit this entry