YI JIAN has logged 166 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Police, Adjective

Police, Adjective

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Oblivion

Oblivion

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thieves

The Thieves

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Sentimental Swordsman

Return of the Sentimental Swordsman

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tamako Love Story

Tamako Love Story

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beyond the Boundary: I'll Be Here – Future

Beyond the Boundary: I'll Be Here – Future

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry