YI JIAN has logged 88 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Circle

Circle

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sender

The Sender

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Disappearance of Haruhi Suzumiya

The Disappearance of Haruhi Suzumiya

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bones

Bones

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Q

Q

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Virus

Virus

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil

The Devil

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parks

Parks

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Office

Office

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Control Tower

Control Tower

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Anthem of the Heart

The Anthem of the Heart

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
30
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stay

Stay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Ritual

Ritual

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
26 Years

26 Years

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Live! Sunshine!! The School Idol Movie Over the Rainbow

Love Live! Sunshine!! The School Idol Movie Over the Rainbow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Furie

Furie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry