RSS feed for erin

erin has logged 124 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Family Blood

Family Blood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Paul

Paul

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★½
Edit this entry  
08
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Edit this entry