Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
yingtxt

yingtxt

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for yingtxt
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • yingtxt’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007

    ★★ Rewatched by yingtxt 01 Apr, 2021 1

    fucking hate it here . left out so many important things also i hate dumbledore. harry tho <3

  • Room No.7

    Room No.7 2017

    ★★½ Watched by yingtxt 17 Jan, 2021

    idk what the hell that was but kyungsoo was sexy so

  • Pokémon Detective Pikachu

    Pokémon Detective Pikachu 2019

    ★★★ Added by yingtxt

    it was like star wars but not star wars

  • Dunkirk

    Dunkirk 2017

    ★★★ Added by yingtxt

    i could barely follow what was happening but like. it was also weirdly enjoyable kind of

  • 20 Once Again

    20 Once Again 2015

    ★★ Added by yingtxt

    i cant even remember what happened i just know luhan was there

  • The Wandering Earth

    The Wandering Earth 2019

    ★★½ Added by yingtxt

    watched this on the plane it made no sense but i thought it was kinda funny so like

  • The Haunting Hour: Don't Think About It

    The Haunting Hour: Don't Think About It 2007

    ★★½ Added by yingtxt

    i only half remember this i just remember the rhyme abt the two heads that suck ur blood and chew ur meat or smth anyway it scared me as a child but i was a wuss so like that doesnt rlly mean much i think

  • Shark Tale

    Shark Tale 2004

    ★★★★ Added by yingtxt

    YEAAAA

  • National Treasure: Book of Secrets

    National Treasure: Book of Secrets 2007

    ★★★½ Added by yingtxt

    they rlly killed a man tho what the hell. what is on page 42 bastards

  • National Treasure

    National Treasure 2004

    ★★★½ Added by yingtxt

    this film got me feeling patriotic during its runtime i wont lie. rest of the time i hate america but like this was cool

  • Zathura: A Space Adventure

    Zathura: A Space Adventure 2005

    ★★★★½ Added by yingtxt

    space jumanji yesssss also hello kristen stewart

  • Jumanji

    Jumanji 1995

    ★★★★ Added by yingtxt

    bro... excellent.... i cried i think... probably

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3

Review Tags

7
  • why
  • with justin
  • with niki
  • with sarah
  • with shad
  • with shuya
  • with yang
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.